Türkiye Finlandiya Günün Maçları Arasında Favori!

A Milli takımımız 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa elemelerinde Finlandiya karşısında günün maçları arasında favori gösteriliyor.

Avrupa Elemeleri 1.Tur I grubunda yer alan A Milli takımımız bugün Antalyada gruptaki 5. maçına çıktı. Finlandiya karşısında aldığı 2-0 ‘lık galibiyetle puanını yükselten ve grupdaki iddasını sürdüren Türkiye rakiplerine göz dağı verdi. İyi oyunu ile dikkatleri üzerine topladı ve ilk yarıda rakibini al aşağı etti. Grupdaki diğer maçlar ise Hırvatistan 1-0 Ukrayna, Kosova 1-2 İzlanda, bu sonuçlara göre puan durumu aşağıdadır.

İşte A Milli takımızın bulunduğu grubun son puan durumu.

HIRVATİSTAN  13 puanla lider.

İZLANDA 10 puanla ikinci.

UKRAYNA 8 puanla ve +3 averajla üçüncü.

TÜRKİYE  8 puanla ve +2 averajla dördüncü.

FİNLANDİYA 1 puanla ve -5 averajla beşinci.

KOSOVA 1 puanla ve -12 averajla altıncı.

 

Bugün oynanacak Hırvatistan Ukrayna maçı ile Kosova ve İzlanda maçları grupdaki konumuz açısından büyük önem taşımaktadır. Kosova umarım İzlandayı süprizde olsa yener. Hırvatistan Ukrayna maçı ise umarım Hırvatistan yener en azından Ukrayna ile aramızdaki puan farkı fazla açılmamış olacak.

 

Grupdaki 6. maçlar ise 11 haziranda oynanıcak, karşılaşmalar şu şekilde olacak.
Saat: 19:00 Finlandiya – Ukrayna
Saat: 21:45 İzlanda – Hırvatistan
Saat: 21:45 Kosova – Türkiye

Maç tahminlerimiz ise Ukrayna deplasmanda oynayacağı Finlandiya maçını kazanacaktır. İzlanda Hırvatistan maçında ise Hırvatistan İzlanda karşısında zorlanacaktır, fakat maçı büyük ihtimal alacaktır. Kosova Türkiye karşılaşmasında ise günün maçları arasında yer alabilecek bir karşılaşma olacağa benziyor, Türkiye bu maçıda kazanıp ilk 2 arasına gireceğe benziyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir