UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final Eşleşmeleri Belirlendi

Uefa Avrupa Ligi defterimizde Türkiye şampiyonlar ligine Beşiktaş ve Fenerbahçe ile başlamıştı,fakat Fenerbahçe eleme maçlarında elenip Uefa avrupa liginde yoluna devam etti. Fakat son 18 de Fenerbahçe Krosnar rusya takımına elenip avrupaya veda etmişti. Beşiktaş ise şampiyonlar liginden elenip Avrupa liginde yoluna devam etti. Şuan ise çeyrek finallerde. İşte sizlere Uefa Avrupa Ligi çeyrek final çekiliş kuralarının sonuçlarını paylaşıyoruz.

Beşiktaşın yoluna devam ettiği ve çeyrek finale kaldığı avrupa ligi çeyrek final eşleşmeleri 17 Mart Cuma günü İsviçrenin Nyon kentinde gerçekleştirilen kura çekiminde belirlendi. Kura çekimi Trt Spor ekranından naklen yayınlanmıştı.

Beşiktaş’ın muhtemel rakipleri ise
Celta Vigo
Genk
Ajax
Anderlecht
Schalke 04
Manchester United
Lyon

takımları olacaktı. Bakın şimdi Beşiktaş’ın rakibi ve diğer eşleşmeler belli oldu, şu şekilde;

Beşiktaş – Lyon

Anderlecht – Manchester United

Celta Vigo – Genk

Ajax – Schalke

Bu çekiliş sonuçlarının hemen akşamında ise Lyon başkanı yaptığı açıklamada “şansızlık” olarak nitelendirdiği kura sonucunu şu şekilde noktaladı. “Beşiktaş çok ateşli bir takım ve heran ne yapacağı belli olmuyor. Olmpykos’u 10 kişi kalmalarına rağmen 4-1 gibi bir skorla devirmeleri açıkçası kendi adımıza şansızlık olarak değerlendiriyorum. Erken bir veda olacağa benziyor. İkinci rövanş maçının ise deplasmanda oynanamamız çok büyük bir şansızlık” dedi.

Anderlecht takımı ise Manchester United ile eşleşmesinde elenmesi büyük ihtimalle bakılıyor. Celta Vigo – Genk ise Celta taraftarı endişeli, Genk’in Gent takımını büyük skorlarla geçmesi Vigo’yu düşündürüyor. Ajax – Schalke eşleşmesi ise Ajax’ın şansının hiç olmadığı düşünülüyor.

Not: Beşiktaş ilk maçını 13 Nisan da Fransa da oynayacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir